IX Zawody sportowo-obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim

Jak co roku w połowie czerwca (13.06.2015 r.) na strzelnicy Garnizonowej 5 Kresowego Batalionu Saperów odbyły się zawody, których celem jest wyłonienie najlepszej drużyny strzeleckiej z pośród Kół z rejonu Województwa Lubuskiego. Oprócz byłych żołnierzy zawodowych zrzeszonych w Lubuskim Związku w ramach współpracy udział wzięły 4 drużyny ze Związku Rezerwistów Bundeswehry. Zawodnikom przyszło się zmierzyć w dwuboju strzeleckim (AK-47 i Beryl i P-83) w trudnych warunkach atmosferycznych, bowiem temperatura przekraczała przeszło 30 stopni celcjusza.

 

 

W klasyfikacji drużynowej wygrało Koło nr 16 ZŻWP z Zielonej Góry. Tuż za nim na drugim miejscu Koło nr 21 z Tuplic. Klasyfikację zamknęło Koło nr 2 z Gorzowa Wielkopolskiego reprezentowane przez byłych żołnierzy z 12 Kołobrzeskiego Pułku Zmechanizowanego. To już kolejne miejsce na podium naszej reprezentacji w zawodach tym bardziej, że nie jedyne. Bowiem po raz drugi drużynowo w kategorii (pistolet P-83) ponownie wygrali gorzowscy żołnierze zajmując tym razem II miejsce. Dodatkowo indywidualnie chor. Stanisław Miklaszewski zajął indywidualnie III miejsce spośród 52 zawodników województwa i 15 z Bundeswehry.
Na koniec zawodów gen. bryg. Aleksander Bortnowski- Prezes Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP wręczył najlepszym zawodnikom Puchary i dyplomy.

 

Koło nr 2 reprezentowali: mjr Aleksander Sierpiński, chor. Marian Nowacki i chor. Stanisław Miklaszewski.

 

Tekst i foto: sierż. Stanisław MIKLASZEWSKI