Wyróżnieni medalami za współprace z wojskiem

Fotoreportaż

 

13 sierpnia 2015 r. z okazji Święta Wojska Polskiego w Sali Tradycji Gorzowskich Jednostek Wojskowych mieszczącej się w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy oraz pracowników wojska.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów organizacji wojskowych i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie minutą ciszy oddano hołd tym, co odeszli na wieczną wartę. Z racji miejsca odbywającej się uroczystości głównym gospodarzem był komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień ppłk Lucjan Jopkiewicz i to on przywitał zaproszonych gości. Wśród nich byli m.in. Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Robert Surowiec, Burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski oraz Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego ds. żołnierzy i kombatantów Krystyna Leszczyłowska.


Kolejnym ważnym momentem uroczystości było przypomnienie przez Sekretarza Koła nr 2 ZŻWP chor. Mariana Nowackiego historii powstania święta, która sięga roku 1920 i związana jest ze zwycięską Bitwą Warszawską.

 

Jak co roku święto żołnierzy jest dobrą okazją do wyróżnień tych, co, na co dzień działają na rzecz szerzenia pro obronności. Medale otrzymali m.in. członkowie Związku w tym żołnierz zawodowy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Wędrzyna st. szer. Jakub Jakubowski, jak również 15-latka Natalia Wasiak, która od kilku lat wspiera imprezy wojskowe, jako tancerz Klubu Sportowego „Mirrage”. Ponadto otrzymała legitymację członkowską Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Całe spotkanie uświetnił pokaz historycznych modeli pojazdów pancernych 10 Brygady Kawalerii Pancernej dowodzonej przez generała Maczka. Owe pojazdy zostały wykonane w skali 1 do 35 z plastiku przez Pasjonata wojskowej historii Pana Krzysztofa Bartkowiaka.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA REPORTAŻU W DZIALE – W OBIEKTYWIE ZŻWP