Kolejna szkoła wyróżniona za współprace z wojskiem

Fotoreportaż

 

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości 9 listopada 2015 r. Związek zorganizował lekcje historii w Sali Tradycji Gorzowskich Jednostek Wojskowych z dziećmi Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Razem” z Gorzowa. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z genezą święta 11 Listopada jak również ważną postacią w historii Polski jaką był marszałek Józef Piłsudski. Również podczas spotkania dzieci obejrzały zgromadzone w Sali eksponaty wojskowe z okresu II Wojny Światowej w tym wystawę modeli pojazdów pancernych autorstwa Krzysztofa Bartkowiaka.
Akcentem kończącym spotkanie była wycieczka po byłej jednostce wojskowej 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty, która zakończyła się pod wojskowym pomnikiem.

 

Dzień później na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. przedstawiciel Związku – kpr. Marcin Kamiński uczestniczył w uroczystej akademii, podczas której nauczyciele w obecności młodzieży przedstawili historię zrywu niepodległościowego. Ważnym akcentem uroczystości było w obecności sztandaru „Elektryka” wręczenie przez przedstawiciela Związku Pamiątkowego medalu ZŻWP dla Szkoły oraz nauczyciela Ryszarda Patalasa. Uroczystość zakończona została odsłuchaniem pieśni patriotycznych.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA REPORTAŻU W DZIALE – W OBIEKTYWIE ZŻWP