yt    

Święto Wojska Polskiego z premierą filmową HistoryPL

Fotorelacja

 

14 sierpnia, przeddzień Święta Wojska Polskiego w Witnicy odbyły się wspólnie zorganizowane uroczystości przez „Witnickie” i „Gorzowskie” Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. W ramach uroczystości byli żołnierze oraz mieszkańcy spotkali się na rondzie im. płk Czesława CHMIELEWSKIEGO, aby przy obelisku- armacie wysłuchać historii powstania wojskowego święta. Jednocześnie osoby, które wykazały się pracą społeczną na rzecz popularyzacji tematyki wojskowej otrzymały pamiątkowe dyplomy z okazji 40-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Wyróżnieni zostali m.in.: grupa filmowa HistoryPL oraz Agnieszka LEWOSIUK- Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie w asyście byłego sztandaru 4 Brygady Saperów z Gorzowa Wlkp.

 

Druga część uroczystości odbyła się na podwórku Muzeum Chwały Oręża Polskiego. Po między armatami odbyła się premiera nowego filmu grupy filmowej HistoryPL pt. „W podróży za historią. W muzeum kombatanta” opowiadającego o historii utworzenia muzeum przez kombatanta śp. Czesława CHMIELEWSKIEGO. O filmie opowiedzieli główni bohaterowie: Marcin KAMIŃSKI i Martyna MUSIELA. Na koniec ekipa filmowa przekazała do muzeum kolejny eksponat: współczesny mundur polowy z emblematami 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, czyli jednostki (wówczas 17 Pułk Piechoty, następnie Zmechanizowany a dziś brygada), w której to służył śp. Czesław CHMIELEWSKI.

 

Poniżej zapraszamy do obejrzenia najnowszej produkcji filmowej zrealizowanej przy współpracy ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie Wlkp.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=YgAoRIuL2NY&t=15s