yt    

Spotkanie byłej kadry po latach z okazji 18 marca

Fotorelacja

 

18 marca jak co roku byli żołnierze z ulicy Myśliborskiej wraz z młodzieżą spotkali się na mszy świętej w kościele przy ulicy Niemcewicza a potem przy pomniku wojskowym, aby powspominać dane lata służby wojskowej. Tym razem w szerszym gronie, w formie spotkania zakończonym poczęstunkiem w byłym batalionie czołgów (późniejszym ośrodku szkolenia kierowców) a dziś akademiku AWF-u. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej.

 

 

Oprócz byłej kadry w spotkaniu uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i zaproszeni goście z byłej 4 Brygady Saperów oraz kapelan Wojsk Obrony Terytorialnej. Skromna uroczystość była dobrą okazją do zebrania wspomnień ze służy, ale również to wypożyczenia archiwalnych zdjęć żołnierzy z Gorzowa Wlkp., które posłużą do przygotowywanej publikacji na przyszłą okrągłą 80-tą rocznicę sformowania 12 Pułku Piechoty. Jednocześnie podczas spotkania przy pomniku przypomniano historię 12 PP oraz zasługi dla społeczeństwa Gorzowa, które przez lata społecznie realizował. Była to również okazja do wyróżnień osób działających na rzecz Związku i obronności kraju.

 

Tegoroczne uroczystości urozmaicili gorzowscy kolekcjonerzy pojazdów militarnych wystawiając 3 „byłe” pojazdy wojskowe a Muzeum Techniki Wojskowej w Szczecinie zaprezentowało broń palną.

 

Dziękujemy wszystkim za obecność i serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną 80-tą rocznicę sformowania 12 Kołobrzeskiego Pułku. Informację pojawią się w styczniu 2024 r. na naszej stronie internetowej.