yt    

Międzynarodowe- muzealne odwiedziny

Fotorelacja

 

6 maja w Szczecinie w siedzibie Muzeum Techniki Wojskowej odbyło się spotkanie przedstawicieli Kulturbunker ze Strausberga czyli wolontariuszy, którzy zagospodarowują schron przeciwatomowy Ministra Poczty i Telekomunikacji NRD z Martinem KAULE na czele, przyjaciół z Bars 301- bunkier Wollenber z Krystianem DORAWĄ- reprezentującego Muzeum Techniki Wojskowej oraz z Marcinem KAMIŃSKIM ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Gorzowa Wlkp.

 

 

Podczas wizyty grupa zwiedziła sale wystawowe Muzeum Techniki Wojskowej, które również mieści się w schronie przeciwlotniczym z czasów II Wojny Światowej. Podczas oglądania uczestnicy poznali tajemnice poszczególnych eksponatów, w tym prawdziwego spadochronu, munduru z filmu czy urządzeń telekomunikacyjnych z rodzinnego domu wolontariusza. Na koniec zwiedzający poznali od środka jeżdżące eksponaty w tym SKOT-a. Nasi przyjaciele z Niemiec do swojego schronu dostali od nas mundur wyjściowy polskiego żołnierza.

 

 

 

Wizyta niemieckich kolegów miała związek z wymianą doświadczeń w zakresie zagospodarowania byłych schronów na cele edukacyjne. W marcu przedstawiciele Związku z kolei odwiedzili schron w Strausbergu z czego niebawem ukaże się artykuł na stronie Związku.