yt    

Podziękowania za okazaną pomoc

XII Wojewódzka Gala podsumowująca Szlachetną Paczkę oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

25 stycznia w Urzędzie Wojewódzkim w Zielonej Górze odbyła się XII Wojewódzka Gala podsumowująca akcję Szlachetnej Paczki 2012 r., która była realizowana m.in. na terenie województwa Lubuskiego, w tym Gorzowie Wlkp. Podczas gali wręczono podziękowania dla instytucji oraz wolontariuszy, którzy wspierali akcję tworząc paczki dla rodzin potrzebujących. Przypomniano wszystkim przybyłym jak działała szlachetna paczka w różnych miastach Lubuskiego, dla kogo tworzone były paczki oraz liczby – iloma paczkami udało się obdarować rodziny. W całej Polsce paczki wręczono 13.235 rodzinom, w Lubuskim 208 rodzin, z czego w samym Gorzowie 40 oraz 84 dodatkowych. Łącznie w samym Gorzowie rozdano 535 paczek, z czego w województwie lubuskim prezenty rozniosło 150 wolontariuszy.

 

Miasto Gorzów reprezentowała najliczniejsza grupa, w której skład weszli m.in. lider rejonu Gorzów – Monika Mielec oraz wolontariusze. Po raz pierwszy do akcji włączyli się żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza tworząc paczki na terenie swojej jednostki wojskowej. „Wojsko od lat niesie pomoc ludziom nie tylko w krajach ogarniętych wojną, ale również w Polsce. To właśnie żołnierze są pierwsi w miejscach gdzie potrzebna jest pomoc” – mówił wolontariusz kpr. Marcin Kamiński, który reprezentował 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną oraz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, podczas odbierania podziękowań za udział żołnierzy.

 

Ale to nie jedyna akcja niesienia pomocy, w jaką włączyli się przedstawiciele wojska. 13 stycznia żołnierze międzyrzeckiej jednostki oraz żołnierze byłego 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty/ Zmechanizowanego z Gorzowa wspólnie kwestowali na terenie miasta w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

  

 

Tekst: kpr. Marcin Kamiński

Foto: ZŻWP