yt    

Wrócili z tarczą

W sobotę, 13 czerwca odbyły się już IX Wojewódzkie Zawody Sportowo - Obronne Lubuskiego Związku Żołnierzy WP.

 W zawodach uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje miast województwa lubuskiego, w których stacjonowały jednostki wojskowe. 26 drużyn składających się z byłych żołnierzy zawodowych, strzelały z karabinka BERYL (następca Kałasznikowa) na odległość 100m 10 nabojami w czasie 8 minut, pozycja leżąca. Drugie strzelanie tych zawodów obejmowało strzelanie z pistoletu wojskowego  P-83 (następca słynnej tetetki  - pistolet TT) – odległość 25 m do tarczy sportowej (10 nabojów).

Dodatkowo obowiązywał rzut granatem do celu na odległość 25 m. (3 granaty RG-42).

Gorzów był reprezentowany przez mjr. Andrzeja Sierpińskiego, chor. Mariana Nowackiego i współpracownika portalu EchoGorzowa – chor. Stanisława Miklaszewskiego.

W dwuboju (beryl i pistolet) drużyna z Gorzowa zajęła III miejsce spośród 26 drużyn województwa.

W kategorii „strzelanie z pistoletu P-83” nasi reprezentanci drużynowo zajęli II miejsce.

Wisienką na tym strzeleckim torcie było strzelanie chor. S. Miklaszewskiego, który w dwuboju strzeleckim zajął indywidualnie III miejsce spośród 52 zawodników z całego województwa, oraz 18 zawodników z Bundeswery.

Prezes Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Gen. Bryg. Aleksander Bortnowski nagrodził najlepsze drużyny i indywidualnych zawodników pucharami i dyplomami.

Zawody od wielu lat organizuje Związek Żołnierzy WP wraz z Dowództwem 5 Kresowego batalionu Saperów w Krośnie.